Izlet na izletište Stari mlin

Kloštar Ivanić, poznat po svojim zelenim krajolicima i mirnom okruženju, bio je idealna destinacija za nedavni izlet. Izletište Stari mlin poslužilo je kao savršeno mjesto za jednodnevni izlet s ciljem edukacije i rekreacije. Djeca su, pod budnim okom svojih odgajateljica, imala priliku uživati u prirodnim ljepotama i svježem zraku, što je izuzetno korisno za njihov fizički i emocionalni razvoj. Program izleta bio je pažljivo planiran kako bi se osiguralo aktivno sudjelovanje djece u različitim obrazovnim i zabavnim aktivnostima. Jedna od glavnih aktivnosti bila je edukativna šetnja kroz prirodu, tijekom koje su djeca učila o lokalnoj flori i fauni. Djeca su uživala promatrajući srne, zečeve, razne ptice, konje, ponije i mnoge druge životinje. Također su imali priliku vidjeti proces nastanka brašna u starom mlinu, od zrna do gotovog proizvoda, kao i isprobati stari način pranja rublja na drvenim daskama, poznatim kao "pralje". Izlet je uključivao i vrijeme za igru na izletištu, gdje su se djeca mogla slobodno igrati i družiti. Posjet Starom mlinu bio je ne samo prilika za učenje i zabavu, već i vrijeme za stvaranje dragocjenih uspomena koje će djeca, kao i njihovi odgajatelji, pamtiti s osmijehom. Ovaj izlet je još jednom potvrdio koliko prirodno okruženje pozitivno utječe na razvoj i dobrobit djece.