VEČER MATEMATIKE U DV „LEKENIK“

„Večer matematike“ skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava djece prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Manifestacija „Večer matematike“, čiji je organizator Hrvatsko matematičko društvo, tradicijski je i ove  godine održana u Dječjem vrtiću „Lekenik“ 8.prosinca 2023. kao radionica, druženje djece, roditelja i odgojitelja u obliku skupa interaktivnih radionica u kojima su djeca i njihovi roditelji obilazili „matematičke stanice“. Djeca su na početku radionice dobila matematičke putovnice u koje su nakon svakog riješenog zadatka stavljala pečate. Nakon skupljenih  pečata u matematičkoj putovnici, riješenih  matematičkih zadataka, dijete je dobilo diplomu te zahvalnicu za sudjelovanje na ovoj manifestaciji.

Pripremila: Nataša Kadić, odgojiteljica