Božićni koncert 2023.

I ove godine, Općina Lekenik tradicionalno je organizirala Božićni koncert. Koncert se održao 16.12.2023. u prostorijama novoobnovljenog lekeničkog društvenog doma. Svečanost započinje obraćanjem izaslanice sisačko-moslavačke županije gđe. Ivane Plavec te općinskog načelnika Ivice Perovića koji pozdravljaju sve nazočne te naglašavaju važnost provođenja vremena s najbližima u ovo blagdansko vrijeme. Čast otvoriti koncert, imala su upravo djeca Dječjeg vrtića Lekenik. Prva na pozornicu zakoračila su djeca skupine s ranim učenjem engleskog jezika te okupljenima u pratnji odgojiteljica Hrvojke Turek i Helene Rožić otpjevala prigodnu pjesmu – We wish you a merry Christmas! Pri završetku pjesme, na pozornici im se pridružuju djeca iz skupine u 5. godini života, starija skupina te predškolarci iz mješovite skupine u pratnji odgojiteljica Lane Gagić, Marije Popović Lukačević, Nevenke Brleković i Ivone Brodarić, kako bi svi zajedno zapjevali svima nam dobro poznate i srcu drage – Zvončiće! Djecu je glasan pljesak publike jako razveselio te su pozornicu napustili nasmijani i ponosni na sebe.

Tekst pripremila odogojiteljica mješovite skupine Ivona Brodarić