Studio „Suncokret“ ponovni je gost našeg vrtića

Edukacijski mjuzikl uprizoren je u našem vrtiću 11.svibnja 2023. pod naslovom „Što ću biti kad odrastem?“. Mjuzikl je autorsko djelo Duška Mucala odnosno isti je nastao  pod palicom „Studia Suncokret“

Glavni likovi mjuzikla su Latica i Ivica koji u nadi da pronađu odgovore koje je zanimanje najbolje, susreću ljude različitih zanimanja. Tako su djeca mogla pobliže upoznati zanimanje policajca, liječnika, kuhara, glumca, vatrogasca, pilota, mornara, odgojitelja i učitelja. Također, svima su mogli postaviti jedinstveno pitanje „Što im oni predlažu da postanu kad odrastu? “.

Predstava je edukacijski mjuzikl koji osim što kod djece proširuje spoznaju o zanimanjima ljudi, pobuđuje maštu i potiče na razmišljanje, obiluje brojnim pjesmama veselog ritma koje djecu potiču na ples i uvijek atraktivan pokret.

Reakcije djece na predstave Studia Suncokret su uvijek pozitivne.

Dječje izjave:

Filipa: „U predstavi je bila liječnica koja je liječila ljude, pjevala je super pjesmu, voljela bih biti liječnica kada odrastem, da pomažem ljudima.“

Zara: „Ja bi bila pjevačica, lutke su vesele i jako super i lijepo pjevaju.“

Matea: „Nisam spuštala oči s lutki, stalno su vesele i pjevaju, ali hoću biti frizerka i šminkerica.“

Sven: „Meni je predstava bila zabavna, kad odrastem bih stvarno htio biti nogometaš.“

Tekst pripremila odgojiteljica u programu ranog učenja engleskog jezika Nataša Kadić.