Upoznajmo djevojčicu s crvenom kapicom

„Upoznajmo djevojčicu s crvenom kapicom“ naziv je edukativne predstave za djecu rane i predškolske dobi, koja je održana 24. siječnja 2023. godine u Društvenom centru SOS Dječjeg sela Lekenik u sklopu zajedničkog projekta Dječjeg vrtića Lekenik i SOS Dječjeg sela Lekenik pod nazivom Dječje maštaonice.

Kao uvod u svijet bajki djeca su sa svojim odgojiteljicama u vrtiću pričala o karakteristikama  bajki, dobrim i zlim likovima i slično. Kroz tjedan čitali su bajku „Crvenkapica“, provodili  likovnu aktivnost te drvenim bojicama crtali likove iz bajke.

Predstavu su pripremile i izvele odgojiteljice SOS Dječjeg sela Lekenik te je nakon predstave uslijedio razgovor , pri čemu su djeca imala priliku zajedno prokomentirati predstavu, prikazane situacije i zajednički doći do pouke priče. Naglasak je bio na razvoju empatije, brige i ljubavi prema osobama starije životne dobi, slušanju i poštivanju odraslih.

Za kraj, nakon edukativne predstave, djeca su pogledala i animirani film „Crvenkapica“.

Izjave djece:

Sven: „Naučio sam da nikako ne smijemo skretati sa puta i ne smijemo pričati sa strancima.“

Dominik: „Naučio sam da moraš poštivati kada ti mama nešto kaže.“

Zara: „Svidjele su mi se baka i Crvenkapica.“

Matea: „Ja ne razumijem zašto vuk želi biti zločest.“

Filipa: „Osjećala sam se sretno dok sam gledala film.“

Judita: „Uvijek moramo slušati mamu, i ne slušamo i ne razgovaramo s ljudima koje ne poznajemo.“

Magdalena: „Super mi je bilo kad smo pljeskali i ocjenjivali predstavu.“

Piero: „Ono s vukom mi je bilo dobro, kad se vuk pravio da je Crvenkapica.“

Tino: „Lovac mi je bio najbolji.“

Lea: „Teta Renata i Sara su dobro glumile.“

Tekst pripremila odgojiteljica u programu engleskog jezika Nataša Kadić